SOSYOLOJİ DÜNYASI

umrandan uygarlığa

  • Yazı boyutunu yükselt
  • Varsayılan yazı boyutu
  • Yazı boyutunu düşür
Anasayfa Sosyoloji Haberleri Sosyoloji Haberleri III. TÜRK DÜNYASI SOSYOLOGLAR BİRLİĞİ KURULTAYI

III. TÜRK DÜNYASI SOSYOLOGLAR BİRLİĞİ KURULTAYI

E-posta Yazdır

 
Manas Üniversitesi

KIRGIZİSTAN-TÜRKİYE MANAS ÜNİVERSİTESİ

III. TÜRK DÜNYASI SOSYOLOGLAR BİRLİĞİ KURULTAYI

KÜRESELLEŞME VE TÜRK DÜNYASI
21-24 Eylül 2010, Bişkek-Kırgızistan

Birinci Duyuru

Türk dünyasının sosyolojik meselelerini bilimsel yönden ortaya koymak ve çözüm yolları bulmak gayesiyle I. Türk Dünyası Sosyologlar Kurultayı, 25-27 Kasım 2005 tarihleri arasında Kocaeli-Türkiye’de; II. Türk Dünyası Sosyologlar Kurultayı ise Kazakistan Cumhurbaşkanlığının himayesinde 23-25 Nisan 2008 tarihleri arasında Almatı-Kazakistan’da toplanmıştı.

Kazakistan’da yapılan ikinci kurultayda alınan bir kararla, III. Türk Dünyası Sosyologlar Birliği Kurultayı’nın, 21-24 Eylül 2010 tarihleri arasında “Küreselleşme ve Türk Dünyası” adı altında Türk Dünyası Sosyologlar Birliği ve Kırgızistan Sosyologlar Birliği ile birlikte Kırgızistan’da Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi’nin ev sahipliğinde yapılmasına karar verilmiştir.

Küreselleşme ve Türk Dünyası” adı altında yapılacak olan bu kurultaya,  küreselleşme çağında Türk uygarlığının gelişimi; Türk kimliği; yerel yönetim, sivil toplum ve kültür; Türk dünyası ve toplumunun geleceği, sosyal antropolojisi, medicina sosyoloji ve tarih sosyolojisi gibi konularda bildiriler sunulması ve bu bildirilerin sosyolojik bir alan araştırmasının ürünü özelliğini göstermesi tercih sebebidir. Kurultaya sunulacak bildiriler, söz konusu konulardaki seksiyonlar içinde yer alacak ve sunum süresi 15 dakikayı geçmeyecektir.

Kurultaya bir bildiri ile katılacak olanların, 1 Aralık 2009 tarihine kadar ekteki kayıt formunu; 31 Ocak 2009 tarihine kadar ise 300 kelimeyi geçmeyecek şekilde bildiri özetlerini Kurultayın e-mail adreslerine göndermeleri gerekmektedir.

Kurultayın dili, Türk dünyasını teşkil eden ülkelerin (Türkçe, Kırgızca, Kazakça, Özbekçe, Azerice ve Türkmence gibi) veya bildiri sunacaklarca tercih edilen dillerden biridir. 

III. Türk Dünyası Sosyologlar Birliği Kurultayı’nda sizleri Bişkek’te Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi’nde görmeyi ümit ediyor, bu vesile ile saygılarımızı sunuyoruz. 

Düzenleme Kurulu

E-posta: Bu e-posta adresini spambotlara karşı korumak için JavaScript desteğini açmalısınız   

Tel:  00 996 (312) 49 27 83 (Dahili numara 12 02)
Fax: 00 996 (312) 49 27 82

 

 


AKADEMİK

SOSYOLOJİ YAYINLARI